Ha úgy tűnik, kevesebb lepkét látunk mostanában, mint gyerekkorunkban, nem az a probléma, hogy felnőttként már kevésbé vonzzák a figyelmünket a pompás szárnyú rovarok. Tényleg fogyatkoznak, a Dél-Alföldön különösen – ezt egy itteni fiatal biológus kutatásaival is igazolta.
– Te is észrevetted, hogy eltűntek a lepkék? – ezzel a címmel ismertette az egyik